Fotel ergonomiczny. Fotele ergonomiczne dla każdego | Majowo.pl
Różowy fotel gamingowy
  • Obniżka

Fotel gamingowy różowy Candy

Cena podstawowa 699,00 zł -130,00 zł Cena 569,00 zł
Obrotowy fotel biurowy w kolorze różowym - pozwól sobie na luksus.
  • Wyprzedaż!

FOTEL GAMINGOWY CZARNO-CZERWONY ODYN

Cena podstawowa 599,00 zł -20,00 zł Cena 579,00 zł
Nowoczesny fotel gamingowy - długotrwałe rozgrywki na wygodnym fotelu do biurka.
Ergonomiczny fotel do biurka
Wkrótce dostępny
  • Obniżka

Czarny fotel gamingowy z podnóżkiem

Cena podstawowa 899,00 zł -8% Cena 827,08 zł
Komfortowy fotel gamingowy z poduszką pod lędźwie i podnóżkiem.

Fotel ergonomiczny. Fotele ergonomiczne dla każdego

Fotel ergonomiczny to inwestycja w zdrowie własne, dzieci oraz pracowników. Fotele ergonomiczne są niezbędne przy każdym biurku: i małym, i dużym.

 

Popularne krzesło obrotowe bez podłokietników, które można znaleźć w każdym większym markecie, zdecydowanie nie nadaje się dla osób, które spędzają długi czas przed komputerem. Długotrwałe znajdowanie się w jednej pozycji jest niedobre dla zdrowia, może powodować bowiem zwyrodnienia i bóle. Dlatego właśnie tak ważne jest, by umiejętnie dobrać własny fotel ergonomiczny do pracy przy biurku. Dzięki niemu można pozytywnie wpłynąć na swoją sylwetkę i po prostu o siebie zadbać.

 

Fotele ergonomiczne dla zdrowia kręgosłupa

Dzisiaj naprawdę wielu z nas spędza sporą cześć dnia przed komputerem. Wynika to z potrzeby pracy (bardzo często zdalnej), ale także z dodatkowych domowych obowiązków, które załatwiamy, korzystając z komputera. Można powiedzieć, że fotele ergonomiczne w naszych domach to podstawa. Dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze, aby wybór sprawdzał się przez lata.

Zwykłe krzesła zdecydowanie nie są polecane do pracy przed komputerem. Ergonomiczne fotele to z kolei coś zupełnie innego. Dzięki nim możliwe jest wygodne siedzenie, zmienianie pozycji i przede wszystkim dbanie o kręgosłup i całą sylwetkę. Są one niezbędne nie tylko w biurach, ale także w prywatnych domach, zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży. Kręgosłupy najmłodszych cały czas się kształtują, dlatego tak istotne jest, by dać im dobre warunki do wzrostu. Na skrzywienia, zwyrodnienia i bóle jesteśmy narażeni już od najmłodszych lat. Dbając o kwestię zdrowego kręgosłupa od początku, w przyszłości unikniemy problemów i wyćwiczymy sobie potrzebę korzystania z ergonomicznych rozwiązań.

 

Jaki powinien być fotel ergonomiczny?

Oto kilka cech, jakie powinien posiadać fotel ergonomiczny:

- wygodne, ruchome oparcie – oparcie ma się dopasowywać do krzywizn kręgosłupa, ważne, aby się odchylało, by można było odpocząć podczas pracy,

- podłokietniki – nie ma opcji, by łokcie i ramiona wisiały w powietrzu; muszą być oparte tak podczas pisania, jak i podczas klikania myszką; brak podparcia będzie skutkował bólem, nadwyrężeniem, a co za tym idzie problemami z użytkowaniem klawiatury, a nawet długopisu,

- siedzisko o regulowanej wysokości – aby można było dopasować wysokość fotel według własnych potrzeb,

- siedzisko z zaokrąglonym rantem – spad pod kolanami powinien być zaokrąglony, wówczas nie będzie powodował ucisku i otarć, to także kwestia wygody.

 

Fotel ergonomiczny dla pracowników

Jeśli jesteś pracodawcą i dbasz o to, by każdy z Twoich pracowników miał dobre miejsce do wykonywania swojej pracy, pamiętaj, że podstawą jest przygotowanie mu wygodnego i dobrego dla zdrowia biurka i fotela.

Fotele ergonomiczne staną się dla Twoich pracowników miejscem, w którym spędzą większą część dnia. Zadbaj zatem o to, by były dopasowane do ich potrzeb. Miejsce pracy, które sprzyja wykonywaniu obowiązków, staje się tym, do którego ma się ochotę wracać. Zatem inwestycja w firmę powinna się zaczynać od inwestycji w pracowników.

Nieważne, w jakim wieku są Twoi pracownicy – w każdym potrzebują dbałości o zdrowie i o sylwetkę. Dzięki temu będą wydajniejsi podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Z kolei nieprzystosowane krzesła do pracy sprawią, że pracownik szybciej się zmęczy, będzie potrzebował więcej przerw, a wykonywanie obowiązków na komputerze czy przy biurku będzie się wiązało z dużym wysiłkiem jeśli możesz zadbać o to wcześniej, zrób to, a wszyscy na tym skorzystacie.

 

Ergonomiczny fotel a aktywność fizyczna

Ergonomiczny fotel nigdy nie zastąpi nam ruchu. Trzeba pamiętać, że długie siedzenie przed komputerem czy przy biurku może źle wpłynąć na zdrowie. Ruch w sensie aktywności fizycznej jest niezbędne (WHO rekomenduje przynajmniej pół godziny umiarkowanej aktywności dziennie), dlatego koniecznie po zakończeniu pracy przy biurku zrób coś dla swojego ciała. Idź na spacer, pobiegaj, pojeźdź na rowerze, poskacz na skakance. Postaw na ergonomiczne fotele, a bóle pleców pozostawisz daleko za sobą.