Trampolina do skakania z siatką zabezpieczającą.
Produkt niedostępny
  • Nowy

BEZPIECZNA TRAMPOLINA DLA...

0 Opinie 
Cena 1 009,00 zł
Duża trampolina ogrodowa jest doskonałym miejscem do zabawy na świeżym powietrzu. Zdjęcia aranżacyjne przedstawiają ten sam model trampoliny w...
Duża trampolina dla dzieci z drabinką i siatką zabezpieczającą.
Produkt niedostępny
  • Nowy

DUŻA TRAMPOLINA OGRODOWA Z...

0 Opinie 
Cena 1 519,00 zł
Duża trampolina ogrodowa jest doskonałym miejscem do zabawy na świeżym powietrzu. Zdjęcia trampoliny w ofercie mogą nieznacznie różnić się od jej...

Trampolina dla dzieci

Kiedy dni stają się coraz dłuższe, a słońce zaczyna przyświecać, dzieci natychmiast korzystają z uroków pogody i zamiast spędzać czas w domu, wolą spędzać go na zewnątrz. Wesołe krzyki i śmiechy mogą oznaczać, że najmłodsi znaleźli swoje miejsce w ogrodzie i prawdopodobnie wdrapali się na trampolinę dla dzieci!

Trampolina dla dzieci jest jednym z najlepszych akcesoriów do zabawy. Nic więc dziwnego, że pojawia się w naszych ogrodach coraz częściej. Co ciekawe, jest wykorzystywana i w szkołach.

 

Trampolina dla dzieci – bezpieczeństwo i wpływ na zdrowie

Zabawa na trampolinie dla dzieci jest w pewnej mierze niebezpieczna – o ile nie są przestrzegane podstawowe zasady. Jedną z nich jest możliwość przebywania na trampolinie tylko jednej osoby. Łatwo jest złamać zasady, powodując wypadek, jednak trzymanie się ich zapewnia bezpieczną zabawę. Aby mieć pewność, że Twojemu dziecku nie dzieje się nic złego, miej na nie oko.

Jeśli nauczysz je korzystać z trampoliny poprawnie i z poszanowaniem wszystkich zasad, możesz dać im radość każdego dnia! Skoki na trampolinie mają pozytywny wpływ na pewne aspekty zdrowia. Jakie na przykład? Poprawiają krążenie, pomagają spalać kalorie i korygować wady postawy. Nie wspominając już o dotlenieniu dzięki zabawie na świeżym powietrzu.

 

Trampolina dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Wybierając trampolinę dla dzieci, zwróć uwagę na pewne elementy wchodzące w skład tej konstrukcji:

·       siatka zabezpieczająca – powinna być umieszczona na prętach zabezpieczonych gąbką, w ten sposób podczas skoków dziecko nie spadnie, tylko odbije się bezpiecznie od siatki; warto zwrócić w tym miejscu uwagę na pewien drobiazg – niezamknięcie wejścia na trampolinę może skutkować negatywnymi skutkami, wówczas nie pomoże żadna siatka,

·       podstawa trampoliny – to powinny być grube, stabilne nogi, ponieważ ich rolą jest podtrzymywanie nie tylko samego przyrządu, ale przede wszystkim skaczącego dziecka,

·       mata do trampoliny dla dzieci – musi być bardzo wytrzymała, ponieważ to na niej odbywają się wszelkie akrobacje,

·       sprężyny – im więcej zwojów, tym bezpieczniejsza jest trampolina; sprężyny powinny być okryte, aby nie dosięgnął ich negatywny wpływ warunków atmosferycznych.

 

Domowa trampolina dla dzieci

Trampoliny ogrodowe dla dzieci różnią się od tych, które są przeznaczone do domu. Te domowe są zwykle mniejsze, ponieważ muszą zmieścić się w warunkach pokojowych. Niemniej mała trampolina dla dzieci do postawienia w domu jest to taki sam przyrząd do świetnej zabawy jak ta ogrodowa. Decydując się na jej zakup, trzeba wziąć pod uwagę przestrzeń, jaką się dysponuje w domu.

Małą trampolinę dla dzieci można wykorzystać nie tylko jako przyrząd do ćwiczeń czy do świetnej zabawy. W przypadku małych dzieci może ona stanowić kojec zabezpieczający podczas zabaw.

A ciekawostka dla rodziców jest taka, że… nikt nie powiedział, że z trampoliny dla dzieci nie mogą korzystać także dorośli (np. wykorzystując ją do ćwiczeń gimnastycznych).

 

Maluch będzie bezpieczny, jeśli kupisz produkt spełniający normy oraz Twoje wymagania. Trampoliny ogrodowe z naszego sklepu to gwarancja wysokiej jakości i profesjonalnego wykonania. Spraw radość swojemu dziecku, a sobie daj chwilę wytchnienia. A kiedy dzieci już pójdą spać, zawsze możesz sam skorzystać z udogodnień trampoliny.