Małe trampoliny. Kup małą trampolinę idealną do Twojego ogrodu

Małe trampoliny

Małe trampoliny doskonale nadają się do postawienia w domu. Są też nieco bezpieczniejsze od dużych, ponieważ mieści się na nich tylko jedna osoba. Twoje dziecko bawi się na trampolinie? To doskonale. O ile wspólnie zachowacie wszystkie zasady bezpieczeństwa, to zabawa na trampolinie będzie należała do najprzyjemniejszych chwil z życia Twojej pociechy.

Małe trampoliny dla jednego dziecka

Małe trampoliny to świetna zabawa dla jednego dziecka – to bezpieczniejsze rozwiązanie, zważywszy na fakt, że nie da się zmieścić na nich kilkorga dzieci. Dzięki temu Twoje dziecko, skacząc, nie jest narażone na ewentualne urazy wynikające z nieprawidłowego użytkowania.

Wypadki na trampolinach? Oczywiście, że się zdarzają. Ale w większości przypadków wtedy, kiedy nie są zachowane zasady bezpieczeństwa podczas zabawy na trampolinie. O ile na dużej trampolinie może zmieścić się więcej niż jedno dziecko (czego się nie zaleca), o tyle na małej trampolinie już nie, więc taka jest dużo bezpieczniejsza.   

Trampolina mała a duża – jaka jest różnica?

Różnica między trampoliną małą a dużą leży oczywiście w rozmiarze. A co za tym idzie w miejscu jej umieszczenia. Duża trampolina zmieści się raczej tylko w ogrodzie – jeśli mieszkasz w bloku, to raczej takie MAJrzenie swojego dziecka musisz odsunąć w niepamięć. Ale małe trampoliny doskonale wpiszą się nawet w małą przestrzeń mieszkania, dając Twojemu dziecku przestrzeń do zabawy, przygody i rozwoju.

Kiedy można korzystać z małej trampoliny?

Zabawa na trampolinie, jak wspomnieliśmy już wyżej, rządzi się swoimi prawami. Chodzi nie tylko o to, aby skakać w pojedynkę i pod opieką rodzica, ale także o to, żeby do skakania odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim nie należy skakać bezpośrednio po zjedzeniu posiłku, ponieważ mogłoby to… źle się skończyć. Najlepiej skakać około godzinę po zjedzeniu i wypiciu. Jeśli dziecko żuje gumę albo ssie cukierka czy lizaka, powinno dokończyć albo wyjąć je z buzi. Trzymanie czegokolwiek w ustach może skończyć się zachłyśnięciem.

Wybierając się na trampolinę, należy zdjąć wszelką biżuterię – zegarki, kolczyki, pierścionki, łańcuszki. Wszelkie elementy odstające od ciała mogłyby zahaczać np. o ubrania lub ranić, przez co dziecko straci kontrolę nad skokami.

Bezpieczna zabawa na małej trampolinie

Pamiętaj, że zabawa dziecka na trampolinie zawsze powinna odbywać się pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko ewentualnych wypadków. Pamiętaj też, że wypadki na trampolinie mogą zdarzyć się tak samo często jak na rowerze czy hulajnodze – zawsze wtedy, kiedy urządzenie jest niewłaściwie użytkowane lub kiedy brak opieki rodzica. W każdym innym przypadku mała trampolina sprawdzi się doskonale, jeśli chodzi o rozwój Twojego dziecka. Ferie zimowe czy wakacje w pełni, a nawet wolna sobota w ciągu roku szkolnego – każdy czas jest dobry, aby poskakać!

Mała trampolina to większe bezpieczeństwo. Mimo wszystko i tak trzeba mieć dziecko na oku. Ale wszelkie starania opłacą się, ponieważ dziecko otrzyma mnóstwo pozytywnej energii, a rodzice… nieco czasu dla siebie.