Majowo.pl Meble ogrodowe - huśtawki ogrodowe, fotele wiszące
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego Majowo?

Opcje przeglądania
Producent
Regulacja Lin
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Chemia do basenu

Chemia do basenu, chlorowanie? Bez względu na to, co wybierzesz, ważne, aby woda był czyszczona dokładnie. Chlor do basenu oraz chemia na pewno się sprawdzą.

Czystość wody w basenie: chemia do basenu czy chlorowanie?

Pływanie w basenie – nieważne, czy prywatnym, czy publicznym – wiąże się z koniecznością odpowiedniego oczyszczania wody. Wchodząc do wody, lubimy mieć świadomość, że jest ona oczyszczona i świeża i nie przyczyni się do ewentualnych problemów skórnych.

Kąpanie się w basenowej wodzie jest jednym z najprzyjemniejszych doznań, jakie możemy odczuć zwłaszcza podczas gorących, wakacyjnych dni. Potwierdzi to każdy: i dorosły, i dziecko. Oczywiście z basenu można też korzystać przez cały rok. Ważne jednak, by zadbać o brak zanieczyszczeń wody basenowej, a to nie może się odbyć bez odpowiednich środków. Osoby kąpiące się w basenie, szczególnie jeśli jest ich sporo, wnoszą do niego wiele różnych rodzajów bakterii. Pochodzą one z samych ciał, ale też z ze wszystkich środków kosmetycznych, których używamy: mydła, balsamów do opalania itd. Taka mieszanka może się okazać wybuchowa, dlatego czyszczenie basenu powinno się odbywać regularnie.

Są dwa podstawowe rodzaje środków do oczyszczania basenu: chemia do basenu (czyli różnego rodzaju preparaty czyszczące) oraz chlor do basenu.

Chemia do basenu

Czyszczenie wody odbywa się przez wykorzystanie specjalnych środków. Chemia do basenu jest niezbędna, jeśli chce się

Do czego przydaje się chemia basenowa? Odpowiednio dobrana chemia do basenu przydaje się do takich czynności jak: regulacja poziomu pH, dezynfekcja, usunięcie alg i glonów, koagulacja, czyli proces ułatwiający filtrowanie wody.

Oprócz samych substancji niezbędne są również takie elementy jak testery pH i dozowniki, dzięki którym można nabrać odpowiednią ilość preparatu oraz sprawdzić, jaki jest poziom czystości.

Chemia do basenu przyda się w pierwszej kolejności do sprawdzenia poziomu pH. Ten poziom nie może być ani zbyt wysoki (woda będzie wtedy zbyt twarda), ani zbyt niski (woda będzie powodować szybsza korozję metalowych elementów).

Następny krok to odkażanie wody, dzięki której usuniesz glony, grzyby i bakterie.

Należy pamiętać, by czyszczenie basenu przeprowadzać od samego początku – od momentu pierwszego napełnienia basenu wodą i pierwszego użycia wody. Bakterie zbierają się w nim przez cały czas, dlatego jest to tak istotne. Nagromadzenie bakterii może stanowić zagrożenie dla zdrowia Twojego i Twoich bliskich oraz gości, którzy korzystają z tej samej wody basenowej.

Przykładowy zestaw chemii basenowej to:

  • aktywny tlen – jego działanie jest podobne do działania chloru,
  • antyglony,
  • flokulanty i koagulanty,
  • preparaty do regulacji pH.

Chemia do basenu jest dostępna w różnych formach: mogą to być tabletki do basenu, proszki, płyny. 

Chlor do basenu

Innym sposobem na dokładne oczyszczenie wody jest chlor do basenu, który – jak to wyżej wspomniano – działa podobnie jak aktywny tlen. Chlor do basenu działa tak, że doprowadza wodę do czystości, pozbywając się z niej bakterii i drobnoustrojów. Chlor jest bardzo często wykorzystywanym środkiem, ponieważ ma mocne działanie: jest w stanie usunąć wszystkie bakterie znajdujące się w wodzie basenowej. To bardzo ważne, ponieważ nawet niewielka ilość zanieczyszczeń pozostała po niedokładnym sprzątaniu może zagrażać zdrowiu, powodując namnażanie się bakterii.

Chlor również dostępny jest w różnych postaciach. Będą to: tabletki do basenu, proszek, granulat, płyn.

Im większy basen, tym większa jest ilość chloru potrzebna do jego oczyszczenia. Koniecznie zwróć uwagę na to, czy środek, który kupiłeś, jest jeszcze zdatny do wykorzystania, czy nie minął jego termin ważności.

Chlor ma specyficzny zapach, który czuć przez dłuższy czas, dlatego nie wszystkim może przypaść do gustu. Właśnie dlatego można wybrać między chlorem a aktywnym tlenem.

Chemia do basenu ogrodowego i nie tylko – co jeszcze do basenu?

Z dodatkowych akcesoriów przyda się na pewno pompa basenowa. Dzięki niej da się całkowicie wyczyścić basen. Ważne jednak, by zwrócić uwagę na przepustowość posiadanego modelu pompy. Kolejna rzecz to filtr do basenu, który powinien być montowany bezpośrednio do pompy. Dzięki niemu możliwe jest usunięcie większych zabrudzeń jak np. liście, gałązki, włosy albo owady.

Chlor do basenu to chyba najbardziej znany środek do czyszczenia basenu. Oprócz niego dostępne są również inne opcje, np. chemia basenowa (w tym aktywny tlen). Pewne jest to, że jakiś środek będziesz musiał wykorzystać, aby odpowiednio oczyścić basen, z którego korzystasz Ty i inne osoby. Co wybierzesz – to zależy od Ciebie. Jeśli masz uczulenie na chlor, wybierz aktywny tlen i inne środki chemiczne. Jeśli z kolei wolisz wybrać tańszą opcję – zdecyduj się na chlor.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium