Zabawy na niezapomniane dzieciństwo - Majowo.pl

Zabawy na niezapomniane dzieciństwo

list W: Dziecko w ogrodzie Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 560

Pamiętacie z własnego dzieciństwa rozkładane na krzesłach koce, które miały służyć za bazę, namiot lub inne tego typu atrakcje? Dzięki nim dzieci miały baśniowy świat w zasięgu ręki. Albo rysowane kredą na asfalcie kwadraty, które miały wyznaczać pola do przeskakiwania? Dziecięce zabawy rozwijają najmłodszych społecznie, ale i indywidualnie. Dają szansę na poznawanie rzeczywistości, a jednocześnie na przenoszenie świata bajkowego w codzienność. Któż z nas nie chciałby na moment wrócić do tych wczesnych lat?

 

Zabawy na świeżym powietrzu

Dzieciaki uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. To się chwali, ponieważ dzięki temu mają szansę poprawić swoją kondycję, spędzać czas aktywnie, a potem lepiej spać. Ważne jest też to, że na zewnątrz spędza się czas w grupie, a razem jest przecież weselej! Zabawa na podwórku jest czymś zupełnie innym niż ciągłe oglądanie programów dla dzieci na tablecie.

Co można robić na świeżym powietrzu, aby nie chciało się wracać do domu? Na pierwszym miejscu oczywiście gra w klasy! Wystarczy na kawałku asfaltu narysować parę kwadratów na kształt człowieczka i oznaczyć je cyframi (w ogrodzie można ułożyć te kwadraty ze sznurka lub patyczków). Zabawa polegała na skakaniu na jednej nodze (na podwójnych polach na dwóch) – dotknięcie linii skutkuje odpadnięciem z gry. To banalne, a dzieciaki – nawet nie znając tej zabawy – same mogą na nią wpaść.

Podchody! Ile zachodu z podchodami. Trzeba było najpierw je przemyśleć i przygotować. A potem oczywiście przejść jak najszybciej, byle zdążyć przed przeciwną drużyną. Co ćwiczy się podczas podchodów? Kreatywność, logiczne myślenia no i oczywiście kondycję fizyczną. Dajcie swoim dzieciom ogród, aby mogły aktywnie spędzać czas. Im więcej krzaczków, zakamarków, krzeseł itd., tym lepiej – wyobraźnia ma wtedy większe pole do popisu.

Bez piłki na dworze nie można się obejść. Gra w kolory albo w dwa ognie to chyba najlepiej znane aktywności z dzieciństwa. Czarny, biały – nie łap! A ile żyć zostało zawodnikom poszczególnych drużyn?

 

Nowoczesne akcesoria do zabawy

Wasz ogród może stać się miejscem, gdzie Wasze dziecko spędzi najcudowniejsze lata! Umożliwcie mu to, pozwalając na zabawę w każdym zakamarku. W końcu w ten sposób wyrastają szczęśliwe i aktywne dzieci! Namioty wykonywane kiedyś z koców można zastąpić drewnianym namiotem tipi w pięknych kształtach i kolorach, a wyszukiwanie dawniej trochę miejsca na grę w dwa ognie można skrócić, dając dziecku małe przydomowe boisko. A dla większej ilości dzieci można przygotować specjalny stolik i krzesełka – na pewno będą chciały nieco odetchnąć od wyczerpującej bieganiny.

Odpowiednie zagospodarowanie ogrodu z myślą o dzieciach sprawi, że nie będziecie musieli zmuszać ich do wyjścia na zewnątrz – same będą tam spędzać cały wolny czas, beztrosko śmiejąc się z rówieśnikami.

 

Zabawy na zewnątrz to istota dzieciństwa. Na nic nowoczesne zabawki, jeśli dzieciaki nie mają ruchu! Dlatego uczyńcie swój ogród idealną przestrzenią do spędzania w niej wolnego czasu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień