Odpoczynek w ogrodzie – jakie wybrać fotele, krzesła ogrodowe, huśtawki?

Odpoczynek w ogrodzie – jakie wybrać fotele, krzesła ogrodowe, huśtawki?

Jakie krzesła ogrodowe kupić? Idealne miejsce na odpoczynek w ogrodzie to takie, które umeblujesz według własnych preferencji. Musisz brać pod uwagę tradycyjne rozwiązania, jeśli chodzi o konkretne meble, ale nikt nie mówi, że nie możesz wyszukać najpiękniejszych mebli, jakie tylko uda Ci się znaleźć.

Jaki fotel ogrodowy i krzesła ogrodowe?

Składane krzesło ogrodowe z podłokietnikami Indeks: Krzesło FOLD

Fotel ogrodowy oraz krzesła ogrodowe mogą wpłynąć na aranżację przestrzeni. Najpierw wybierz styl do ogrodu, a następnie pomyśl, jaki fotel i krzesła najbardziej wpisują się w Twoje zamierzenia.

- Drewniane? Są bardzo wytrzymałe i pięknie się prezentują. Trzeba go zabezpieczać impregnatami do drewna i lakierować, by zachować ich piękny wygląd przez wiele lat.

- Rattanowe? Wiklinowe? Piękne i designersko naturalne. Trzeba uważać, by zdążyć zabezpieczyć przed opadami, które mogłyby je uszkodzić i zniszczyć estetykę.

- Technorattanowe? Dużo lepsze wyjście od powyższego pod względem wytrzymałości na zniszczenia i zanieczyszczenia. Wyglądają pięknie i są często wybieranym elementem do ogrodu,

- Metalowe? Proste w stylu i odporne na uszkodzenia, łatwe do utrzymania w czystości. Można je ozdabiać poduszkami.  

- A może fotel ogrodowy z palet? Ekologiczne rozwiązanie, które jest dużo tańsze niż znane nam rynkowe meble. Można go wykonać samodzielnie.

 

Jakie huśtawki ogrodowe?

Huśtawki ogrodowe dostępne są w przeróżnych wersjach. Jednoosobowe, dwuosobowe, a nawet trzyosobowe. Stojące, wiszące. Są też wykonane z różnych materiałów: z drewnianym czy metalowym stelażem. Najważniejsze jednak, by wybrać huśtawkę ogrodową z dobrym oparciem, by można było zadbać o swoją sylwetkę i wstawać z niej bez bólu pleców.

3-osobowa multifunkcyjna huśtawka ogrodowa delux Indeks: Huśtakwa helga

Na odpoczynek w ogrodzie składa się nie tylko piękny design, ale także odpowiednio wyprofilowane oparcia poszczególnych mebli. Wybierz właściwie.