Łatwe czyszczenie kominka - jaki odkurzacz do kominka wybrać?

Łatwe czyszczenie kominka - jaki odkurzacz do kominka wybrać?

Jaki odkurzacz do kominka wybrać?

Kominek w domu tworzy szczególnie przyjemny nastrój jednocześnie ogrzewając pomieszczenie. Kominki doceniane są najbardziej podczas chłodnych wieczorów – nic tak nie nastraja jak ciepłe płomienie w długie zimowe wieczory.

Domek z kominkiem to jedna z najprzyjemniejszych form relaksu. Jednak posiadanie paleniska w domu wymaga monotonnej pielęgnacji - utrzymanie czystości kominka znacznie ułatwia odkurzacz do popiołu. Wybierając odkurzacz kominkowy warto mieć na uwadze kilka kwestii.

 

Najlepsze odkurzacze kominkowe - dlaczego warto?

Zamiatanie popiołu nie należy do przyjemnych czynności – niełatwo w ten sposób w pełni usunąć nieczystości. Wiele posiadaczy domu z kominkiem uważa tę czynność za uciążliwą, przez co możliwość szybkiego i łatwego doprowadzenia paleniska do porządku jest wiele warta. Podczas korzystania z kominka domowego warto się zaopatrzyć w odkurzacz do popiołu. Odkurzacz kominkowy to doskonałe rozwiązanie ułatwiające utrzymanie kominka w czystości.

Profesjonalny odkurzacz do kominka jest skonstruowany w sposób zapobiegający wydostawaniu się pyłów na zewnątrz, co podczas czyszczenia kominka z popiołu byłoby szczególnie uciążliwe. Odkurzacz kominkowy to duże ułatwienie do usuwania wychłodzonego i suchego popiołu. Odkurzacz do kominka doskonale sprawdzi się również do usuwania popiołu z grilla, pieca lub innych palenisk.

Jaki odkurzacz do kominka wybrać? Odkurzacz do kominka - skuteczne czyszczenie kominka Kominkowy odkurzacz do popiołu

Skuteczne odkurzacze do kominków - łatwe czyszczenie kominka

Elastyczny wąż odkurzacza kominkowego oraz przystosowana ssawka pozwalają na wygodne manewrowanie w ciasnej przestrzeni kominków skutecznie usuwając trudno dostępne zanieczyszczenia.

Ręczne czyszczenie kominka wiąże się z monotonnym i nieprzyjemnym zamiataniem. Odkurzacz kominkowy doskonale zbiera popiół czy kurz umożliwiając tym samym skuteczne oraz szybkie pozbycie się zalegającego popiołu.

Szczególnym atutem są wymienne filtry do odkurzacza kominkowego. Skuteczny system filtracji oparty jest na filtrach materiałowych, które zatrzymują większe zanieczyszczenia. Dzięki filtrom do odkurzacza kominkowego popiół ląduje w szczelnie zamkniętym zbiorniku, który uniemożliwia wydostanie się pyłu na zewnątrz.  

Filtr do odkurzacza do kominkaFiltr do odkurzacza kominkowego Filtr do odkurzacza do popiołu

Czym się kierować przy zakupie odkurzacza do kominka?

Przy zakupie odkurzacza do popiołu warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika. Większa pojemność pozwala na rzadsze wymienienie filtrów do odkurzacza kominkowego, co minimalizuje dodatkowe koszty.

Istotną kwestią przy wyborze odkurzacza do kominka jest moc silnika – większa moc pozwala na usunięcie pyłu kominkowego w szybki i łatwy sposób.

Warto zwrócić uwagę na mocne klamry uszczelniające zbiornik odkurzacza kominkowego, które mają zapobiec wydostaniu się wirującego pyłu na zewnątrz.

Odkurzacz kominkowy ze szczelnym zbiornikiem

Odkurzacz do popiołu kominka lub grilla

Czyszczenie kominka - dlaczego nie standardowym odkurzaczem?

Odkurzacze do kominków charakteryzują się parametrami przystosowanymi do sprzątania pyłu. Konstrukcja odkurzaczy do popiołu zapobiega dostaniu się pyłu do silnika i wydostawaniu się go na zewnątrz. Dodatkowo materiałowy filtr do odkurzacza kominkowego zatrzymuje większe zanieczyszczenia, dzięki czemu porządki są jeszcze prostsze.

Odkurzacze domowe są wrażliwe na pył – odkurzając popiół może dojść do zapylenia, a co za tym idzie uszkodzenia silnika. Konstrukcja standardowego odkurzacza nie jest przystosowana do czyszczenia pyłu, w związku z czym podczas usuwania popiołu za pomocą standardowego odkurzacza może doprowadzić do jego zniszczenia.

Standardowy odkurzacz potrzebuje zakupu dodatkowego separatora, który ma zapobiec dostaniu się pyłu w niepożądane miejsca i uniknąć uszkodzenia silnika. Warto zaznaczyć, że rozwiązanie to nie jest uniwersalne a generuje dodatkowe koszty.

Odkurzacz kominkowy - na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza do popiołu?

  • szczelność zbiornika - odkurzacze do kominków wciągają popiół bez rozpylania go wokół, co jest szczególnym atutem podczas odkurzania pylnych zanieczyszczeń. Warto zwrócić uwagę na klamry uszczelniające, które dodatkowo zapobiegają wydostawaniu się pyłu na zewnątrz

  • moc silnika - im większa moc, tym szybciej uporządkujesz palenisko. Warto zwrócić uwagę na wymiary swojego kominka - często nie ma potrzeby używać maksymalnej mocy, a co za tym idzie wydawać wygórowanych kwot

  • uniwersalność zastosowania - odkurzacz do popiołu doskonale sprawdza się również podczas porządkowania grilla lub innych palenisk

  • system filtracji - warto zwrócić uwagę na wymienne filtry do odkurzacza kominkowego - zatrzymują one większe zanieczyszczenia i pomagają trafić pyłowi do odpowiedniego zbiornika

  • elastyczny wąż - wąska końcówka i wyginający się wąż umożliwiają wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc - wyciągną popiół z najgłębszych zakamarków kominka

  • kompaktowy rozmiar - niewielkie gabaryty i uchwyt ułatwiają zarówno przenoszenie, jak i przechowywanie

  • pojemność - im większy zbiornik, tym rzadziej należy opróżniać. Niemniej odkurzacze z mniejszym pojemnikiem są poręczne i łatwiej jest sięgnąć w trudno dostępne miejsca.

Jaki odkurzacz do kominka kupić?

Analizując powyższe łatwo jest dostosować odkurzacz do naszych potrzeb i wymagań. Standardowy, wystarczający do niewielkich kominków odkurzacz do popiołu, mieści się w przedziale cenowym 120zł-150zł, natomiast urządzenia bardziej zaawansowane mogą kosztować ponad 1000zł.

Standardowy odkurzacz kominkowy w przystępnej cenie jest wystarczający, aby szybko i łatwo usunąć popiół z kominka. Ogólnodostępne filtry do odkurzacza kominkowego pozwalają na skuteczne porządki przez wiele sezonów.

Odkurzacz do kominka to świetny wybór, który znacznie ułatwi usuwanie zanieczyszczeń z paleniska.

Akcesoria kominkowe - odkurzacz do popiołu z filtrem