Odkurzacz do popiołu – niezbędne wskazówki ułatwiające wybór odpowiedniego modelu.

Odkurzacz do popiołu – niezbędne wskazówki ułatwiające wybór odpowiedniego modelu.

Piec, kominek, grill czy palenisko. Kojarzą się bardzo przyjemnie do momentu, gdy nie zachodzi potrzeba sprzątania. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie idealnego  modelu odkurzacza do popiołu!

ODKURZACZ DO POPIOŁU MIR-VC2 ODKURZACZ

Odkurzacz do popiołu – dlaczego warto?

Odkurzacz przeznaczony do popiołu to specjalistyczne narzędzie, które doskonale radzi sobie z popiołem i pozostałościami po wypalonym palenisku.

Jest to sprzęt stworzony do właśnie takiego zastosowania i nie powinien być on zastępowany standardowym odkurzaczem, ponieważ popiół i inne odpady z paleniska mogą doprowadzić do jego uszkodzenia.

ODKURZACZ DO POPIOŁU  Indeks: MIR-VC2 ODKURZACZ

Przydatny również w warsztacie!

Poza podstawowym przeznaczeniem odkurzacza jest on bardzo przydatny podczas wykonywania prac budowlanych. Świetnie sprawdza się w czasie remontu, ponieważ znakomicie zbiera pyły budowlane. - zaprawa cementowa również mu nie straszna, ponieważ ma bardzo podobną konsystencję co popiół.

Odkurzacz do popiołu cechuje przede wszystkim pojemny zbiornik, skuteczna filtracja oraz duża moc. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by używać go także podczas sprzątania warsztatu czy garażu. Jego szerokie zastosowanie pozwala uniknąć kupowania kilku specjalistycznych urządzeń przeznaczonych do innego typu zabrudzeń.

Odpowiedni sprzęt to najlepsze rozwiązanie na lata!

W modelach zaprojektowanych do usuwania popiołu szczególnie istotna jest filtracja silnika, ze względu na to, iż popiół jest bardzo drobny i gęsty – domowy model odkurzacza nie jest w stanie poradzić sobie z tego typu zabrudzeniami. Ważną kwestią jest również to, że odkurzacz specjalistyczny ma odpowiednią szczelność i zapobiega wydostawaniu się nieczystości z urządzenia na zewnątrz. Standardowy odkurzacz do popiołu nie zajmuje wiele miejsca – z powodzeniem odnajdzie swoje miejsce w pobliżu pieca lub w garażu, a z pewnością sprawdzi się świetnie podczas domowych prac.

ODKURZACZ DO POPIOŁU  Indeks: MIR-VC2 ODKURZACZODKURZACZ DO POPIOŁU  Indeks: MIR-VC2 ODKURZACZ

Odpowiednia specyfikacja to podstawa

PODSUMOWUJĄC: Planując zakupy odpowiedniego modelu sprzętu do usuwania popiołu, warto zwrócić uwagę na jego parametry.

1. Jednym z podstawowych istotnych cech jest funka zbierania ciepłego popiołu oraz długość węża ssącego. Sprzęt do ciepłego popiołu to świetny wybór dla tych którzy nie chcą czekać, aż popiół do końca wystygnie. Taka funkcja znacznie przyspieszy sprzątanie odraz zwiększy komfort pracy. Natomiast drugi element z pewnością powinien być wystarczająco długi i łatwy w wyginaniu - to pozwoli dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc.

2. Jednym z równie ważnych aspektów jest również moc, jaką osiąga odkurzacz. Im jest ona większa, tym więcej drobnych zanieczyszczeń jest w stanie posprzątać urządzenie. Poza tym, duża moc odkurzacza spowoduje że, pył nie będzie unosił się w powietrzu, co może być niezwykle istotne dla astmatyków czy alergików.

3. Wielkość pojemnika oraz filtr  to także kluczowe parametry. Często pomagają decydować o zakupie danego modelu. W większości urządzeń zastosowany jest filtr. Pojemność zbiornika w odkurzaczu na popiół wpływa nie tylko na częstotliwość opróżniania pojemnika, ale również na ergonomiczność.

4. Wielofunkcyjność sprzętu jest natomiast kwestią, która pozwala na sprzątanie zróżnicowanych powierzchni jak i materiałów. Dzięki temu można wykorzystać taki odkurzacz do wielu zadań – sprzątania nie tylko popiołu czy sadzy, ale także plastiku, szkła i innych pyłów. Takie urządzenie to nie tylko specjalista od prac domowych, ale i od zadań specjalnych! Świetnie sprawdzi się nawet podczas drobnego remontu czy na budowie.