Jaki grill wybrać? Grille ogrodowe w Majowo.pl

Jaki grill wybrać? Grille ogrodowe w Majowo.pl

Grill ogrodowy potrzebny jest przez ponad pół roku. Sezon grillowy zaczyna się bowiem w kwietniu, a kończy w październiku. Sprawdź, jaki kupić dla siebie.

Jak wybrać grill ogrodowy?

Duży grill ogrodowy pemium z misą w kształcie walca Indeks: GRILL MIR418

Grill ogrodowy powinno się wybierać odpowiednio do tego, jakie czynności lubi wykonywać się podczas grillowania (lub jakich się nie lubi) oraz ile osób zwykle zasiada przy naszym stole ogrodowym. Na majówkę koniecznie trzeba mieć już zakupiony sprzęt, by można było wspólnie z bliskimi zasiąść do grillowanych potraw.

 

Jaki grill ogrodowy węglowy kupić?

Zestaw akcesorii do grillowania ae165 Indeks: Zestaw_akcesorii_AE165

Jeśli lubisz tradycyjne grillowanie, to sprawdzi się zwykły grill węglowy. Rozpala się go z użyciem węgla. Co prawda, jest przy tym trochę bałaganu, ale miłośnicy klasyki na pewno będą sobie to cenić. To w zasadzie najpopularniejsze rozwiązanie, cechuje się zatem sporą rozpiętością cenową. Lepiej wybrać te nieco droższe, bo wiadomo, że posłużą dłużej niż jeden sezon. Na małym grillu węglowym nie zmieści się zbyt dużo kiełbasek i innych smakołyków, więc dobrze jest od razu postawić na większy rozmiar.

Grille ogrodowe węglowe powinny być dobrej jakości, by pozostawione na zewnątrz nie straciły swoich możliwości (np. poprzez korozję).

 

Grill gazowy - jaki wybrać?

Grill gazowy z dodatkowym palnikiem bocznym Indeks: MIR_421

Grill gazowy zasilane są gazem z butli. Jest łatwy w obsłudze i nie pozostawia nieporządku tak jak ten opisany wyżej. Mimo to jest nieco rzadziej wybierany, ponieważ w naszej podświadomości grillowanie to jednak węglowa dyscyplina z żarem i wieloma akcesoriami do grilla w roli głównej. Jeśli jednak nie lubisz ciągle czuwać nad rusztem, dorzucać węgla i posługiwać się zwykłą rozpałką, to produkt dla Ciebie. W tym przypadku nie trzeba czekać, aż grill się rozpali, ponieważ jest gotowy niemal natychmiast po włączeniu.

Blaszana płyta z aromatyzerem pozwala uzyskać taki sam efekt grillowanego jedzenia jak a grillu węglowym. Jeszcze prostszy w obsłudze jest grill elektryczny.