Jaki fotel gamingowy led wybrać?

Jaki fotel gamingowy led wybrać?

Fotel gamingowy led posiada szereg cech, dzięki którym doskonale wspiera sylwetkę gracza. Fotel gamingowy led nadaje się też dla osób, które pracują w biurze.

Dlaczego fotel gamingowy led jest lepszy od biurowego?

Fotel gamingowy led, jak sama nazwa wskazuje, został stworzony po to, żeby korzystali z niego gracze. Pewnie część z Was zastanawia się, czemu fotel gamingowy led miałby być lepszy od zwykłego, skoro chodzi tylko o siedzenie przed komputerem. Fotel gamingowy led oprócz tego, że świetnie wygląda, jest też dużą inwestycją w zdrowie.

Dlaczego gamingowy, a nie tradycyjny biurowy? Otóż fotel dla gracza posiada specjalne rozwiązania, które umożliwiają siedzenie przed komputerem przez kilka godzin. Praca biurowa cechuje się możliwością robienia sobie przerw, rozgrywka gracza natomiast nie, trwa nieprzerwanie kilka godzin. Dlatego gracz musi mieć jeszcze lepiej wsparty kark i kręgosłup. Takiemu fotelowi można ustawić więcej pozycji. Posiada też specjalne podpierające poduszki.

Fotel gamingowy led jest tak przygotowany, by w jak najlepszy sposób wspierać kręgosłup. Wielogodzinna rozgrywka gracza przed komputerem może źle wpłynąć na kręgosłup, dlatego tak ważne jest, by zadbać o tę kwestię.

Fotel gamingowy led nie tylko dla graczy

Chociaż nazwa wskazuje, że taki fotel jest przeznaczony dla graczy, to nie trzeba zawężać zakresu użytkowników. Tak naprawdę z fotela gamingowego led mogą równie dobrze korzystać inni użytkownicy foteli siedzący stale przed komputerem.

 

Jakie cechy powinien mieć fotel gamingowy led?

Fotel gamingowy led powinien posiadać kilka cech, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem. Jak w przypadku każdego fotela najważniejsze jest to, by oparcie nadawało się do użytkowania dla każdego – powinno ono być regulowane, by można było dopasować je do własnej sylwetki. Oparcie musi wspierać kręgosłup na całej jego długości. Podparty powinien być zwłaszcza odcinek lędźwiowy. To od niego bardzo często zaczynają się ewentualne bóle kręgosłupa. Pod część lędźwiową kręgosłupa bardzo często dedykowane są specjalne poduszki, dzięki którym wygodniej się siedzi, a odcinek lędźwiowy jest bardziej odciążony.

 

Dodatkowe funkcje fotela gamingowego led

Bardzo ciekawą opcją jest nowoczesne rozwiązanie nazywane funkcją TILT. Chodzi o możliwość bujania się w fotelu gamingowym led. Z dodatkowych, imponujących funkcji takich foteli można jeszcze wymienić wbudowany głośnik bluetooth. Najczęściej znajduje się on gdzieś w oparciu. Dzięki niemu można się połączyć z własnym smartfonem, odtwarzać muzykę.

Mimo że wygląd wcale nie jest najważniejszy, także i na ten aspekt można zwrócić uwagę, kiedy już wszystkie inne są przeanalizowane. Fotel gamingowy led, jak mówi nam jego nazwa, jest podświetlany za pomocą lampek ledowych, co dodaje mu bardzo nowoczesnego designu. Świetnie się prezentuje, zwłaszcza gdy w pomieszczeniu jest trochę ciemno. 

Fotel gamingowy led sprawdzi się dla wszystkich osób, które potrzebują dobrego podparcia podczas siedzenia przed komputerem. To zarówno gracze spędzający czas na długich rozgrywkach, ale i pracownicy biurowi pracujący etatowo przed komputerem.