Jak zamontować fotel wiszący? - Majowo.pl

Jak zamontować fotel wiszący?

list W: Poradnik Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 2141

Jak zamontować fotel wiszący

Fotel wiszący jest bardzo wygodny, a przy tym niesamowicie się prezentuje. Nadaje się do zamkniętych przestrzeni, a także ogrodu. Delikatne bujanie jest wspaniałą formą relaksu. Fotele wiszące występują w wielu wersjach, dlatego z łatwością dopasujemy je do naszych aranżacji. Jedyny niepokój może budzić montaż takiego bujanego fotela - zupełnie niepotrzebnie! Przychodzimy z pomocą i opowiemy, jak prawidłowo zamontować fotel bujany

Fotel wiszący

Gdzie zamontować fotel wiszący?

Zanim opowiemy jak przeprowadzić montaż fotela wiszącego, musimy zwrócić uwagę na inną ważną kwestię. Miejsce, w którym chcemy zamontować bujak, nie jest obojętne. Ale bez obaw, chodzi głównie o to, aby panowała odpowiednia przestrzeń. Fotel bujany nie może być zbyt blisko ścian i mebli, aby się o nie nie obijać. Ważne jest też, aby wysokość była odpowiednia, to znaczy, abyśmy mieli wystarczająco miejsca na nogi.

Montowanie fotela wiszącego 

Mocowanie fotela wiszącego do sufitu wcale nie jest skomplikowane. A dla takiego efektu wizualnego i komfortu użytkowania, warto poświecić chwilę czasu. Opiszemy krok po kroku, jak poradzić sobie z montażem bujaka. Do dzieła!

1. Na suficie zaznaczamy ołówkiem miejsce, w którym zawiesimy fotel wiszący. Wiertłem o średnicy 6 mm nawiercamy ścianę pod lekkim kątem, na głębokość ok. 110 mm. W ten sposób sprawdzamy, czy nie natrafiliśmy na zbrojenie. Jeśli okaże się, że tak, zaklejmy dziurę gipsem i zaczynamy wiercić kilka centymetrów dalej. Jeśli wszystko idzie pomyślnie, otwór poszerzamy wiertłem o średnicy 15 mm. 

2. Stalowy kołek umieszczamy i skręcamy w otworze. Upewnij się, że jest przykręcony bardzo mocno. 

3. Mocujemy karabińczyk i zaczepiamy łańcuchy. Jeśli chcesz, aby wiszący fotel mógł się kręcić, niech pierwszy karabińczyk będzie obrotowy. 

4. Gotowe!

Ważne! Zanim oddasz się na zasłużony wypoczynek, należy przeprowadzić próbę wytrzymałościową. Jeśli zaczep ma utrzymywać fotel jednoosobowy, powinien utrzymać ciężar podwójnej masy dorosłego człowieka. Jak przeprowadzić taką próbę? Najlepiej, jeśli dwie osoby zawieszą się ostrożnie na linie przymocowanej do zaczepu, następnie lekko pobujają. To dodatkowo dociśnie kołek, który należy jeszcze bardziej skręcić. 

Bujak wiszący

Montowanie fotela wiszącego do delikatnych materiałów i drewnianych belek

Jeśli nie jesteś pewny wytrzymałości sufitu, mamy dodatkowe rady, które warto zastosować, jeśli sufit jest wykonany z luźniejszych materiałów. 

  • Zastosuj kotwę chemiczną, zamiast stalowej. Masa jest wytrzymała i szybko zasycha. Wystarczy, że nawiercisz dziurę 10-25 cm, odkurzysz, zmoczysz, a potem wciśniesz odpowiedni plastikowy kołek i wypełnisz go masą z tuby. Następnie wetknij stalowy wkręt o średnicy 10 mm zakończony oczkiem zamkniętym. Kiedy masa wystygnie, wykonaj próbę wytrzymałościową. 

Co w przypadku drewnianej krokwi?

  • Nawierć ją wiertłem do drewna o średnicy 8-10 mm. Wkręć do drewna śrubę o średnicy 14-16 mm z oczkiem zamkniętym. 
  • Jeśli chcesz przymocować hak w drewnianej belce konstrukcyjnej, nawierć punkt wiertłem o średnicy 6-8 mm na głębokość 10-12 cm. Następnie wkręć do drewna śrubę o średnicy 14-16 mm z oczkiem zamkniętym na końcu. 

Tak jak obiecaliśmy - to nie jest trudne. Miłego bujania! 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień