Jak wybrać fotele do biura?

Jak wybrać fotele do biura?

Fotele do biura to inwestycja w zdrowie Twoich pracowników i Twoje własne. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie fotele do biura.

Fotele do biura – ważna inwestycja

Zakup foteli do biura powinien się wiązać ze zwracaniem uwagi na takie rzeczy jak: typ siedziska, typ oparcia, możliwość regulacji, użyte rodzaje materiałów. To wszystko składa się na powstanie fotela, który będzie w stanie naprawdę odpowiedzieć na wszystkie potrzeby swojego użytkownika, a przez to zadbać i stan jego kręgosłupa i sylwetki w ogóle.

Fotele do biura to najważniejsza inwestycja, jaką musisz podjąć, jeśli szykujesz miejsce dla swoich pracowników. Powiesz pewnie, że sprzęty do pracy takie jak komputery są dużo istotniejsze. To prawda, pod względem jakości pracy tak. Jednak równie ważne jest to, jak pracownik czuje się, pracując. Jeśli zadbasz o profesjonalne, ergonomiczne, dobrze podpierające kręgosłup fotele do biura, to Twój pracownik (i jego kręgosłup) będzie Ci naprawdę wdzięczny.

Dopasowane fotele do biura

Fotele do biura powinny być dopasowane do potrzeb każdego pracownika indywidualnie. Wiadomo – pracownicy się zmieniają czasem nawet co kilka miesięcy, więc warto wybrać takie modele, które można z łatwością dopasowywać do potrzeb różnych osób. Sprawdzą się fotele regulowane.

 

Typ siedziska

Siedzisko musi utrzymać użytkownika, więc powinno być dopasowane do różnej wagi. Pamiętaj, żeby nie było zbyt szerokie, aby można było swobodnie opierać ręce na podłokietnikach. Problem pojawi się też, kiedy siedzisko będzie wąskie – nie będzie można swobodnie się rozsiąść, a czas w nim spędzany będzie bardzo nieprzyjemny.

Zwróć uwagę na to, by siedzisko było zaokrąglone z przodu i po bokach, aby można było odciążyć uda i część pod kolanami. W innym przypadku skóra będzie naciągnięta, co doprowadzi do dyskomfortu i otarć.

Oparcie

Oparcie powinno być odchylone o maksymalnie kilkanaście stopni w stronę podłogi, aby można było wygodnie się oprzeć – także kiedy chcemy odpocząć od patrzenia w monitor. Dobrze wyprofilowane oparcie stanowi najlepszą podporę dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

 

Podłokietniki

Podłokietniki odciążają ramiona, dlatego konieczne jest, aby… po prostu były. Jeśli dodatkowo będą regulowane, to tym lepiej – wtedy każdy dopasuje je do swojej wysokości, do odległości od biurka i od klawiatury.

 

Materiały

Spędzanie sporej ilości czasu w fotelu sprawia, że konieczne jest wybieranie przewiewnych materiałów, najlepiej z otworkami wentylacyjnymi, aby możliwa była cyrkulacja powietrza. Nie decyduj się na wykonanie fotela z plastiku lub tworzyw syntetycznych, ponieważ nie przepuszczają one powietrza. Dobrym wyborem będzie skóra perforowana lub siateczka.

Ponieważ nie masz możliwości sprawdzenia, czy każdy rodzaj fotela dopasuje się do wszystkich Twoich pracowników, wybierz kilka produktów o większych wymiarach (siedziska czy oparcia), aby odpowiedzieć na potrzeby wszystkich osób, które zatrudniasz. Wypróbuj sam fotele biurowe, które zakupisz, abyś wiedział, na co się decydujesz.