Jak urządzić taras – trendy 2020

Jak urządzić taras – trendy 2020

Aranżacja tarasu może być świetną zabawą! Zaplanuj mniej więcej, co chciałbyś wprowadzić w ogrodowo-tarasową przestrzeń i przejdź do realizacji. My podpowiadamy, jakie trendy będą królować w 2020 r.

Jak urządzić taras wygodnie?

Zestaw mebli ogrodowych z parasolem Indeks: MIR-Z5059 COMPLEX

Oczywiście pierwsza rzecz, na jaką trzeba zwrócić uwagę, to wygoda i komfort przebywania na tarasie. Co sprawdzi się jako aranżacja tarasu w 2020 r. i w zasadzie… na zawsze? Pamiętaj, żeby wśród kwiatów i innych dekoracji zostawić wystarczająco dużo miejsca na krzesła i stół ogrodowy – tak, żeby można było bez problemu krzesła odsuwać i przesuwać. Zastanów się też, ile osób chciałbyś zmieścić na tarasie i zgodnie z tym wymaganiem wybierz odpowiedniej wielkości stolik i krzesła.

Wygodne meble to komfort wypoczynku na tarasie. Od tego, od której strony świata umiejscowiony jest Twój taras, zależy, jakie meble najlepiej się sprawdzą. Jeśli od strony południowej, to taras będzie mocno nasłoneczniony w ciągu dnia. Zatem meble z plastiku lub rattanu będą się odbarwiać. Warto postawić w takiej sytuacji na meble drewniane, które da się zabezpieczyć przed zniszczeniem.

 

Aranżacje na 2020 rok

Bujak majorka no. 7 zielony do ogrodu i taras Indeks: Majorka 7 ZIELONY

 Aranżacje tarasu na 2020 r. obejmuje kilka propozycji:

- modne będzie dodatkowe oświetlenie tarasu, czyli romantyczne lampki w różnych kolorach lub utrzymane w jednej ciepłej barwie,

- dużo kwiatów – najlepiej w kolorowych donicach lub modnych kolorowych wiaderkach,

- bujak na balkon – oprócz wygodnych krzeseł ogrodowych i stołu przyda się też bujany fotel, który od kilku lat jest numerem jeden, jeśli chodzi o aranżację tarasu.

 

Kwestia, jak urządzić taras, jest w zasadzie indywidualna, ale nie zaszkodzi powzorować się na sprawdzonych przepisach i upiększyć miejsce przyjemnego odpoczynku na zewnątrz.