Fotel obrotowy dla dzieci –  na jakie elementy zwrócić uwagę?

Fotel obrotowy dla dzieci – na jakie elementy zwrócić uwagę?

Fotel obrotowy dla dzieci to duże wyzwanie dla rodziców. Podpowiadamy, jakie elementy fotela do biurka dla dziecka grają kluczową rolę w utrzymaniu sylwetki.

Fotel obrotowy dla dzieci – istotna kwestia

Zaczyna się szkoła! Dzieciaki z chęciami wielkimi lub nieco mniejszymi będą podążać znanymi ścieżkami nauki, a dla rodziców zaczyna się czas intensywnego dbania o to, by rozwijały się dobrze. Co prawda, wiedzy im do głowy nie włożą, ale mogą zadbać o to, by ich sylwetki podczas nauki nie były narażone na odkształcenia. To szczególnie ważne w tak młodym wieku, ponieważ właśnie w okresie dorastania kształtuje się sylwetka. To, w jaki sposób dziecko będzie wyglądało i czuło się w dorosłym życiu, zależy w głównej mierze od tego, co uda się mu wypracować w dzieciństwie.

Przejdźmy do konkretów. Jaką mamy propozycję? Trzeba się skupić na podstawach, a zatem na tapet weźmy fotel do biurka dla dziecka. To najistotniejszy mebel, jaki powinien się znaleźć w dziecięcym pokoju (zaraz po łóżku oczywiście). Dzięki dobrze dobranemu fotelowi możliwe jest zabezpieczenie kręgosłupa dziecka przed ewentualnymi odkształceniami.

Fotel do biurka w szkole

Fotel do biurka dla dziecka to obowiązek nie tylko rodziców, ale także szkoły. W szkole dziecko spędza często więcej czasu przy biurku niż w domu, dlatego tak istotne jest, by było ono dopasowane do jego potrzeb. Szkolne pracownie komputerowe są coraz lepiej wyposażone. Znajdują się w nich profesjonalne komputery i inne nowoczesne urządzenia – nie może tam zabraknąć krzeseł, które zadbają o najważniejszy element ciała, o jaki wszyscy musimy dbać, czyli o kręgosłup.

 

Fotel do biurka w domu

Na co zwrócić uwagę, kiedy wybieramy fotel obrotowy dla dzieci? Przede wszystkim na to, jakie ma oparcie. Jego głównym zadaniem jest dopasowywanie się do naturalnych krzywizn kręgosłupa dziecka, dzięki czemu plecy będą podparte na całej długości. Warto dodatkowo pomyśleć o tym, aby oparcie było ruchome. Zmiany pozycji są czasami potrzebne, aby sylwetka znajdująca się zbyt długo w jednej pozycji nie była zbyt obciążona.

Drugim istotnym elementem jest siedzisko fotela do nauki. Jego wysokość jest uzależniona od wzrostu dziecka. Stopy powinny być całkowicie położone na podłodze. Najlepiej sprawdzą się fotele z możliwością regulacji, dzięki czemu posłużą dłużej niż przez jeden rok nauki szkolnej. Oprócz tego po bokach siedziska podczas siedzenia powinno być kilka centymetrów wolnej przestrzeni.

Trzecia istotna kwestia to podłokietniki. Konieczny element służący podpieraniu ramion podczas pisania na klawiaturze. Dzięki nim łatwiej utrzymać wyprostowaną sylwetkę.

Dodatkowo dla bezpieczeństwa dziecka konieczne jest także, aby nóżki nie mogły się odchylać. Dzieciaki bardzo lubią bujać się na fotelach lub krzesłach i odginać się dla zabawy. Rodzice wiedzą, że nie jest to do końca bezpieczne, dlatego już na samym początku, przed zakupem warto zwrócić na to uwagę.

Najlepiej dopasować konkretny fotel do nauki dla dziecka, sadzając na nim dziecko.

W ten sposób wspólnie zdecydujecie, który mebel najlepiej sprawdzi się podczas codziennej nauki.