Dlaczego warto zainwestować  w ergonomiczny fotel?

Dlaczego warto zainwestować w ergonomiczny fotel?

Ergonomiczny fotel zapewni wydajniejszą pracę i więcej energii do działania. Ergonomiczny fotel wspierający kręgosłup jest niezbędny w każdym biurze.

 

Ergonomiczny fotel biurowy dla Twoich pracowników

Ergonomiczny fotel obrotowy to coraz częściej pojawiające się pojęcie, z którym na pewno zetknęli się świadomi pracownicy i pracodawcy. Warto, byś zapewnił swoim pracownikom dobre miejsce do pracy, które będzie bezpieczne dla ich kręgosłupów. Inwestycja w zdrowie pracownika to najważniejsza rzecz, jaką możesz mu zaoferować. Zdrowy pracownik, którego nic nie boli, to także bardzo mocny element Twojego zespołu – wydajna i chętna do pracy osoba.

 

Ergonomiczny fotel – czym jest ergonomia?

Ergonomia to dziedzina, która zajmuje się związkiem pomiędzy człowiekiem a zajęciem przez niego wykonywanym i służącymi mu do tego sprzętami. Ergonomiczny może być nie tylko fotel, ale także inne elementy wyposażenia biura, np. klawiatura, myszka czy podkładka pod myszkę. Wszystkie te rzeczy są tak stworzone, tak wyprofilowane, by mogły dawać pełną wygodę podczas korzystania z nich. Oczywiście nie tylko o wygodę tutaj chodzi – najważniejsze jest, by pozycja każdej części ciała (ramion, nóg, kręgosłupa) była bezpieczna i odpowiednio wsparta.

Ergonomia dotyczy również innych dziedzin, my jednak skupimy się na kwestiach biurowych. Ergonomiczny fotel dobrze podpiera całą sylwetkę osoby, która przez kilka godzin dziennie na nim siedzi. Dzięki dobrze dobranemu, a potem dobrze wyprofilowanemu fotelowi możesz uniknąć bólów pleców, ramion, a nawet nóg.

 

Ergonomiczny fotel do Twoich potrzeb

Wiadomo, że każdy z nas jest nieco inaczej zbudowany. Mimo że podstawy są takie same i na pierwszy rzut oka nie różnimy się od innych, tak naprawdę w grę wchodzą szczegóły. Jak wybrać ergonomiczny fotel obrotowy dla siebie? Dobry fotel dla każdego to taki, który można maksymalnie dopasować do siebie. Potrzebne będzie bardzo dużo kombinacji, dopasowywania i profilowania fotela, aby dało się dopasować go do własnej fizjonomii. A w dobrym fotelu da się profilować niemal wszystko: oparcie, siedzisko, podłokietniki, wysokość.

Najważniejsza sprawa to możliwość regulacji wysokości. Dzięki temu i osoba niższa, i wyższa będzie mogła wygodnie usiąść przy biurku. Niezwykle istotne jest również to, by dało się regulować podłokietniki. Ustawienie ich tak, by podpierały ramiona i łokcie to gwarancja, że ręce nie zmęczą się podczas pisania na klawiaturze. Ramiona powinny być w całości oparte na podłokietnikach, a nie być uniesione.

Jeśli chodzi o oparcie powinno ono wspierać plecy na całej ich długości i szerokości. Nie da się dobrać fotela do siebie, nie sprawdzając, czy pasuje do naszego kształtu ciała, sylwetki i wzrostu. Oparcie wspiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa – źle dobrany element sprawi, że będziesz zmagał się z niepotrzebnym i nieprzyjemnym bólem, który uniemożliwi Ci funkcjonowanie przy biurku i podczas wykonywania innych czynności.

W przypadku siedziska zadbaj o to, by nie było ono zbyt głębokie. Zapadanie się nie wpłynie dobrze na sylwetkę. Sprawdź, czy jest ono zaokrąglone przy końcu – jeśli nie, będziesz ocierał się pod kolanami, co również nie uprzyjemni pracy. 

Zadbaj o swoich pracowników i o siebie, a Wasze sylwetki odwdzięczą się sporym zapasem energii do codziennej pracy. Pamiętaj, że w zdrowie zawsze warto inwestować – wykorzystaj do tego ergonomiczny fotel dopasowany do pracowniczych potrzeb.