Majowo.pl Meble ogrodowe - huśtawki ogrodowe, fotele wiszące
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Bezpieczeństwo na trampolinie

Blog Majowo.pl
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Chwila oddechu dla rodziców? Dzieciaki na trampolinie! Ten element stał się niemal must have każdego polskiego ogrodu! Dzieci rozbijają się o możliwość poskakania, a rodzice mogą mieć pewność, że to najzdrowsza forma ruchu dla nich! Co ciekawe, na trampolinie z tak samo szerokim uśmiechem na twarzy mogą skakać także dorośli i spełniać swoje MAJrzenia z dzieciństwa!

Zalety ćwiczeń na trampolinie

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się fitness na trampolinie. Najlepsze w nim jest to, że mogą go wykonywać także osoby dorosłe. Jedna sesja skakania na trampolinie pozwala spalić nawet 1000 kalorii! Poza tym, skacząc, ćwiczy się mięśnie nóg, pleców, a to świetna pomoc przy wadach postawy u dzieci. Ile przy tym radości! Oprócz niewątpliwych pozytywów zdrowotnych warto też zwrócić uwagę na to, że dzięki trampolinie Wasze dzieci spędzą mnóstwo czasu na świeżym powietrzu i w swoim towarzystwie, a w tym czasie ich rodzice będą mieć chwilę dla siebie (oczywiście w niewielkiej odległości od pociech).

Jak ćwiczyć na trampolinie? Zasady

Wiele jest kontrowersji wokół skakania na trampolinie. Nie biorą się one znikąd. Złamane lub skręcone nogi lub inne podobne negatywne skutki są spowodowane niewłaściwym użytkowaniem tego akcesorium. Odczarujmy ten zbiór mitów o tym, że trampoliny są niebezpieczne. Tutaj w pas się kłania lista zasad, jakich koniecznie trzeba przestrzegać podczas pobytu na trampolinie. Obowiązkiem rodziców jest je poznać, a także zadbać o to, żeby dzieciaki zdawały sobie sprawę z ewentualnych niebezpieczeństw. Dzięki temu łatwiej o dobrą zabawę!

  1. Każde wejście na trampolinę musi być poprzedzone sprawdzeniem stanu akcesorium. Jeśli coś się zepsuło, odkręciło, poluzowało, koniecznie trzeba to naprawić.

  2.  Kiedy dzieci skaczą na trampolinie, w pobliżu ZAWSZE musi znajdować się osoba dorosła.

  3. Na trampolinie powinna znajdować się jedna osoba (maksymalnie dwie o podobnej wadze, ale w odstępie od siebie).

  4. Środkowa część trampoliny jest najbezpieczniejsza do skakania.

  5. Podczas skakania nie wolno jeść ani pić, bo to grozi zakrztuszeniem.

  6. Na macie trampoliny nie powinny się znajdować żadne zabawki ani inne przedmioty.

  7. Nie powinno skakać się w butach. Najlepiej boso albo w skarpetkach antypoślizgowych.

  8. Przed wejściem na trampolinę nie powinno się jeść ani pić, aby nie zwrócić pokarmu.

  9. Przed wejściem na trampolinę trzeba wyjąć z kieszeni niepotrzebne przedmioty, które mogłyby stanowić potencjalne zagrożenie (np. telefon komórkowy, klucze) oraz zdjąć okulary, zegarki, wypiąć spinki z włosów itd.

Trampolina to źródło zabawy dla całej rodziny – zwłaszcza dla dzieci, które zabawę mają we krwi. Latając w powietrzu, otrzymają sporo pozytywów dla zdrowia. Sami rodzice także będą mogli cieszyć się odrobiną dziecięcej radości.

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium