Pompka do materaca. Jakie pompki do materaca?

Pompka do materaca

Pompki do materaca są niezbędne, jeśli zamierzasz szybko przygotować posłanie do spania. Pompka do materaca to różne opcje, które dobierasz według uznania.

Pompki do materaca – wygoda i praktyczność

Często przyjmujesz gości, mimo że nie masz w domu na tyle łóżek, by wszyscy mogli się na nich pomieścić? Zapewne znalazłeś inny sposób na tę sytuację. Tak, materac to najlepsze wyjście z takiej sytuacji. A skoro materac, to i pompka do materaca. Dzięki niej szybko przygotujesz posłanie dla gości.

Materac zabieramy także ze sobą w podróż. Jeśli nie ma innej możliwości, by położyć się spać, materac staje się dla nas prawdziwym ratunkiem. Dlatego też tak ważne jest, by pompka do materaca stanowiła akcesorium, które na pewno znajdzie się wśród gadżetów do materaca.

Pompka do materaca stanowi dla każdego użytkownika naprawdę dużą wygodę. Przecież nie da się napompować materaca za pomocą ust i siły płuc (a może się da, ale my mamy pompki, więc nigdy nie musieliśmy tego robić).

Pompki ręczne do materaca

Pompka do materaca może przybierać różne formy. Jedną z najbardziej znanych jest pompka ręczna. Mimo że dziś jest ona trochę wypierana przez pompki elektryczne, nadal stanowi duża pomoc, kiedy potrzeba napompować materac.

Pompka ręczna ma następujące zalety:

- może być używana w każdym momencie,

- sprawdza się do pompowania materaca, basenu, kół rowerowych, piłek,

- jest niewielka, zmieści się nawet w plecaku,

- jest bardzo łatwa w obsłudze, dlatego nawet dziecko będzie potrafiło z niej skorzystać,

- jej cena jest niska, dlatego każdy może sobie pozwolić na jej zakup.

Minusem jest oczywiście fakt, że podczas pompowania trzeba używać swojej siły, a to może być męczące, jeśli mamy do nadmuchania na przykład dwuosobowy materac. Na pewno zajmie to też dużo więcej czasu.

Pompka nożna do materaca

A skoro pompka ręczna, to i pompka nożna. Działa podobnie jak ta opisywana powyżej z tym, ze przy użyciu nogi nieco mniej się męczymy podczas pompowania. Można w zasadzie wymienić takie same jej zalety i podobne wady. Pompki nożne również mogą służyć do napełniania powietrzem kół od rowerów, basenów, materaców. Również zajmuje niewiele miejsca, dlatego z powodzeniem można ją wykorzystać podczas wycieczki za miasto, pakując ją do bagażnika samochodu.

Pompka na CO2

Ciekawą opcją jest również wykorzystanie pompek, które działają przez użycie gazu. Przy tym rodzaju pompki nie trzeba używać siły, bo pompka pracuje niemal samodzielnie, a Ty szybko otrzymujesz pożądany efekt.

Minusem tego rodzaju rozwiązania jest fakt, że pompka na CO2 jest droga, w dodatku ciężka, ponieważ stale trzeba mieć ze sobą pojemnik z gazem.

Elektryczne pompki do materaca – królowe pompek

Oczywiście tą, która obecnie wiedzie prym wśród wszystkich pompek, które są dostępne na rynku, jest pompka elektryczna.

Jak działa elektryczna pompka do materaca? Działa przy wykorzystaniu prądu – jest on niezbędny, jeśli chce się wykorzystać tego rodzaju pompkę. W innym przypadku nie da się jej użyć. Tak więc jeśli jedziemy w trasę, a nie wiemy, czy będziemy mieli dostęp do prądu, lepiej nie nastawić się na jej wykorzystanie. W takim przypadku dobrze jest mieć ze sobą dwa rodzaje pompek – elektryczną i ręczną, która i tak jest mała, więc nie zajmie dużo miejsca.

Korzystanie z pompki elektrycznej jest bardzo wygodne. Wystarczy podłączyć ją do zasilania i ona sama wykonana całą pracę za Ciebie. Ty sam nie musisz w zasadzie wykonywać żadnej pracy. Materac zostanie napompowany w mgnieniu oka, zatem przed przyjazdem gości nie musisz podejmować żadnych przygotowań. Wcale nie musisz pompować materaca wcześniej i martwić się, co z nim zrobisz, zanim zdecydujecie się iść spać. Wystarczy, że zabierzesz się za to kilkanaście minut przed pójściem spać, a wszystko zostanie zrobione, jak należy.

Co prawda pompka elektryczna jest nieco droższa od opisywanych wcześniej pompek ręcznych lub pompek nożnych, ale koszty w całości pokrywają się z wygodą, którą ona się charakteryzuje. To nie jest zakup na jeden sezon, ponieważ pompki elektryczne służą bardzo długo. Zerknij na naszą ofertę i wybierz dokładnie to, co odpowiada Twoim preferencjom i potrzebom.

Pompki do materaca – wbudowana czy osobna?

Pompka do materaca może być używana nie tylko do tego jednego przedmiotu. Równie dobrze sprawdzi się do pompowania np. basenu dla dzieci. A skoro do basenu, to także do pompowania innych akcesoriów dla dzieci, np. zabawek do basenu czy piłek.

Podczas zakupu konkretnego materaca warto zwrócić uwagę na to, czy nie ma on wbudowanej pompki. Taka opcja jest najlepsza, jeśli z materaca korzystamy często. Jeśli jednak pompkę chcemy wykorzystywać także do innych rzeczy, wówczas najlepiej kupić ją jako osobny sprzęt.

Pompka do materaca – podsumowanie

Na rynku znajduje się naprawdę wiele różnych rodzajów pompek, dzięki którym możliwe jest napompowanie materaca, ale też innych przedmiotów, np. basenów dla dzieci, zabawek do basenów, piłek czy kół rowerowych.

Sam zdecyduj, która pompka będzie odpowiednia dla Ciebie. Wybieraj spośród: pompek ręcznych, pompek nożnych, pompek elektrycznych. Warto wiedzieć, że najbardziej rozchwytywane obecnie pompki elektryczne działają pod warunkiem, że mają dostęp do prądu. Jeśli go nie ma, pompowanie jest niemożliwe, zatem najlepsza opcją jest wyposażenie się w pompki dwóch rodzajów: elektryczną (która jest w stanie szybko pompować materac za Ciebie, i nożną lub ręczną, która nie zajmuje wcale dużo miejsca, a którą możesz wszędzie ze sobą zabrać i używać dokładnie wtedy, kiedy jej potrzebujesz, np. w trasie do napompowania koła roweru.

Jedna pompka jest na tyle praktyczna, że można ją wykorzystać do pompowania wielu rzeczy – nie musi to być pompka dedykowana do konkretnego przedmiotu. Czym innym natomiast jest pompka wbudowana np. w materac, która jest zaprojektowana tak, by pompować tylko materac.

Pompki do materaca stanowią niezbędne akcesorium w każdym domu. Zastanów się, zanim dokonasz zakupu. Przejrzyj nasza ofertę i wybierz dokładnie to, czego potrzebujesz, dobierając ją do przedmiotów, które będziesz pompował.