Materac dmuchany. Wybierz i zamów praktyczne materace dmuchane

Materac dmuchany

Materac dmuchany przydaje się, kiedy nie masz dodatkowego miejsca do spania dla niespodziewanych gości. Materace dmuchane nadają się także do namiotów. 

Materac dmuchany na różne okazje

Materac dmuchany bywa stałym elementem wielu domów. Oczywiście służy do spania, ale robi to na różne sposoby. Dla jednych jest łóżkiem, dla innych tylko dodatkowym elementem, który przydaje się, gdy przybywa gości.

Materac dmuchany znany jest już od wielu, wielu lat. Nie raz ratował nas sytuacjach, kiedy nie było gdzie położyć się spać: a to na wakacjach, a to w namiocie, a to wówczas gdy zapowiedziało się na wizytę wujostwo z dziećmi. Krótko mówiąc, materac dmuchany jest niezastąpiony w wielu sytuacjach, a przy tym bardzo praktyczny.

Materace dmuchane – zalety posiadania

Jedną z niezaprzeczalnych zalet posiadania i korzystania z dmuchanego materaca jest fakt, że bardzo szybko się go rozkłada. Nie potrzebujesz mnóstwa narzędzi, aby przygotować miejsce do spania, bo sam materac nie jest łóżkiem. Nie ma stelaża ani drewnianej konstrukcji. Wystarczy go nadmuchać, aby od razu zaczął służyć.

Może się tak zdarzyć, że ktoś z Twoich gości zdecyduje się w ostatniej chwili, aby zostać u Ciebie na noc. Jeśli nie masz dodatkowego łóżka czy kanapy, to bez problemu możesz wyjąć z szafy dmuchany materac i zaproponować gościom takie posłanie. Wystarczy kilka chwil, aby w pomieszczeniu znalazło się potrzebne łóżko! Oczywiście trzeba pamiętać, że sam materac to nie wszystko. Do niego potrzebna jest specjalna pompka, która umożliwi szybkie nadmuchanie (więcej na ten temat poniżej).

Materace dmuchane są bardzo praktyczne, ponieważ można je równie szybko rozłożyć, co i złożyć. Nie zajmują dużo miejsca, więc można je przechowywać w szafie, w ganku lub w innym dowolnym miejscu. Poza tym posłuży przez naprawdę wiele lat, dlatego jeśli zastanawiasz się, czy ten zakup jest dla Ciebie, to już nie musisz się wahać. Przechowywany w torbie, która zwykle jest dołączona przy zakupie, pozwala na zadbanie o niego, aby nie zniszczył sobie przy częstym wyciąganiu i chowaniu. 

Materac dmuchany welurowy

Istnieją różne rodzaje materaców dmuchanych. Jednym z nich jest materac dmuchany welurowy, dzięki któremu komfort spania jest jeszcze większy. Materiał jest miękki, więc przyjemnie dolega do skóry. Poza tym nie wydaje odgłosów, kiedy przypadkiem przejedzie się po nim ręką. Dopasowuje się do sylwetki człowieka ułożonej na nim, dlatego zapewnia równomiernie podparcie kręgosłupa, co jest bardzo ważne. Budzenie się rano wypoczętym zależy w głównej mierze od tego, jak dopasowany do kręgosłupa jest materac, na którym się śpi.

Sporo osób korzysta z materaca dmuchanego jako codziennego posłania. Mimo że spanie na nim przez jakiś czas może być nawet przyjemne, na dłuższą metę nie jest to dobre rozwiązanie dla kręgosłupa. Materac dmuchany nigdy nie będzie profesjonalnym materacem dopasowanym do indywidualnych potrzeb każdej sylwetki. Każdy z nas ma inną wagę oraz wysokość ciała, co w głównej mierze przekłada się na dobór materaca. Materac dmuchany ma stałe parametry, które trudno dopasować do indywidualnych preferencji. Poza tym za każdym razem można osiągnąć inny poziom nadmuchania, co również wpłynie na ułożenie sylwetki.

Materac dmuchany do pokoju dziecka

Zdarza się, że Twoja pociecha zaprasza do domu kolegów lub koleżanki, którzy zostają na noc? W takim przypadku materac dmuchany do pokoju dziecka zdecydowanie będzie stanowił niezbędny element. Możesz wybrać materac dmuchany jedno- lub dwuosobowy, dzięki czemu pomieści się na nim więcej dzieciaków.

Materace dmuchane w pokoju dziecięcym to wielka frajda dla najmłodszych, wręcz przygoda, o której chętnie będą opowiadać w szkole. Najmłodsi, jak nikt inny, będą w stanie docenić przyjemność płynącą ze spania na materacu dmuchanym. Dla nich będzie to doskonała okazja do zabawy. Poza tym takie materac będzie odporny na zniszczenia podczas zabawy. Możesz go udostępnić dzieciom, jeszcze zanim pójdą spać, aby poddały go działaniu swojej wyobraźni. Pamiętaj, aby dobrać materac odpowiedni dla dziecka: nie za miękki i nie za twardy po nadmuchaniu, aby rano nie bolały go plecy.

Materace dmuchane w namiocie

Dmuchane materace możesz z powodzeniem wykorzystać także poza domem. I nie chodzi tu wcale o dom kogoś innego (choć i w takim przypadku może się przydać). Mowa o wykorzystaniu materaca na przykład podczas rodzinnego wypadu pod namiot. Wiadomo, że wtedy żadne podłoże nie będzie tak wygodne jak domowe łóżko, jednak materac dmuchany z powodzeniem zastąpi je na parę nocy. Nie zajmuje dużo miejsca, więc można go łatwo przetransportować w samochodzie wraz z namiotem. Nadmuchać go można bezpośrednio na miejscu, najlepiej od razu w namiocie, żeby dopasować go do warunków i ilości dostępnej przestrzeni.

Materac dmuchany jest odporny na przetarcia, więc nawet w kontakcie z gałęziami leśnymi nie powinien zostać uszkodzony. Welurowa powierzchnia umieszczona na jego wierzchniej warstwie, powinna zapobiec ślizganiu się śpiwora, więc tym bardziej warunki do spania będą nad wyraz komfortowe. Mimo to trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu materaca od spodu. Przyda się grubszy koc lub grubsza karimata, dzięki której ewentualne zderzenia powierzchni materaca z gałęziami czy kłującymi igłami iglaków zostaną zminimalizowane. Nie zapomnij zabrać ze sobą pompki, chyba że wyposażyłeś się w materac dmuchany z wewnętrzną pompką. Brak pompki w plenerze może być dość kłopotliwy.

Materac dmuchany – do czego go potrzebujesz?

Zanim podejmiesz decyzje o zakupie materaca, zastanów się, do czego będzie Ci służył. Czy zamierzasz wykorzystać go jako przejściowe łóżko, zanim dokonasz zakupu profesjonalnego materaca ze stelażem, czy może często masz zostających na noc gości i to dla nich potrzebujesz dodatkowego posłania? Jeśli to ten pierwszy przypadek, powinieneś postawić na materac naprawdę dobrej jakości. Kiedy już w Twojej sypialni znajdzie się odpowiednie łóżko, materac dmuchany będziesz mógł wykorzystać jako dodatkowe posłanie dla gości.

A jeśli zależy Ci na kupnie materaca od razy dla gości, jakość nie musi być aż tak wysoka. W tym przypadku zwróć uwagę na materiały, aby mógł on służyć przez wiele lat.