Jakie akcesoria do basenu wybrać?

Basen ogrodowy to świetny pomysł dla wszystkich tych, którzy uwielbiają relaks w wodzie. Zaopatrując się we własny basen, można zaoszczędzić czas i pieniądze, które poświęca się na wypady na basen. Basen ogrodowy pozwala przecież korzystać z wypoczynku w dowolnej chwili.

Własny basen to nie tylko przyjemność i możliwość korzystania z niego w wybranej chwili, ale także obowiązki. Basen trzeba czyścić, a do tego konieczne będą specjalne akcesoria do basenu. Są one niezbędne, aby nadmuchiwany basen ogrodowy posłużył przez długi czas. Przydają się również w przypadku basenu znajdującego się w ogrodzie na stałe. Jakie elementy wybrać, aby zachować basen w idealnym porządku? Podpowiadamy poniżej.

 

Przydatne akcesoria do basenu

Akcesoria do basenu można podzielić na te, które są niezbędne do utrzymania go w porządku oraz te, które wspomagają spędzany w nim czas, czyli dmuchane akcesoria do basenu. Zacznijmy od tych pierwszych.

Przykrycie do basenu to jeden z najbardziej potrzebnych akcesoriów. Dzięki niemu codziennie można wchodzić do czystej wody bez konieczności usuwania z niej liści czy owadów. Przykrycie do basenu jest dostosowane do średnicy basenu, dlatego sprawdzi się nawet w przypadku opadów atmosferycznych. Jeśli zależy Ci nie tylko na utrzymaniu czystości basenu, ale także na tym, żeby woda w nim była stale ogrzana, możesz zainwestować w przykrycia solarne.

Pompki do basenu – bez nich nie ma basenu, więc w zasadzie można by je umieścić na początku naszej listy. Do wyboru pompki nożne albo elektryczne – zdecyduj, z których będzie Ci łatwiej i wygodniej korzystać. Pamiętaj, że pompka nożna przyda się wszędzie tam, gdzie nie ma prądu, z kolei z elektrycznej skorzystasz prawdopodobnie jedynie w pobliżu domu. Działanie jednej i drugiej polega na wtłaczaniu powietrza do wnętrza basenu.

Istotnym elementem jest zestaw do czyszczenia basenu. Zawiera on wszystkie niezbędne elementy, dzięki którym pozbędziesz się z basenu wszelkich zanieczyszczeń: pompy, węże i końcówki do zbierania zanieczyszczeń itd.

Następny przydatny element to drabinka basenowa pomoże wygodnie wchodzić do wysokiego basenu nadmuchiwanego lub schodzić do basenu głębokiego. Wybierając, zwróć uwagę na jej wysokość – dopasuj ją nie tylko do wzrostu dorosłych, ale także do dzieci. Najlepszym materiałem będzie stal, ponieważ jest stabilna, wytrzymała i można ją zabezpieczyć przed korozją. W przypadku drabinki basenowej bardzo ważne jest to, aby jej stopnie były antypoślizgowe. Tam, gdzie jest dużo wody, nietrudno o upadek, dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej.

 

Akcesoria basenowe do relaksu

Jeśli chodzi o akcesoria basenowe służące do relaksu, to na uwagę zasługują: dmuchane akcesoria do basenu (np. materac nadmuchiwany, kółka, fotele, materace z oparciem, zjeżdżalnie wodne itd.). Służą one do rekreacji, pomagają odprężyć się w wodzie. Warto również wybrać akcesoria do basenu dla dzieci, aby zapewnić im świetną zabawę. Nadmuchiwane gadżety dla mniejszych dzieci oraz materace dla tych większych wystarczą, aby dzieciaki były wniebowzięte.

 

Akcesoria basenowe to… morze możliwości, rodzajów, kolorów i zastosowań. Powyżej przedstawiliśmy Wam tylko kilka pomysłów na to, jak ułatwić sobie korzystanie oraz sprzątanie basenu. Zajrzyj do naszego sklepu i sprawdź, jaką ofertę przygotowaliśmy dla Ciebie.